OTURMA, ÇALIŞMA, ŞİRKET KURMA

MONTENEGRO'DA OTURMA, ÇALIŞMA İZNİ VE
ŞİRKET KURMA


Diğer Avrupa ülkelerinin aksine, Montenegro şirket kurma süreci çok hızlı ve oldukça uygun maliyetlerle tamamlanabiliyor. Tek kişi veya ortaklı, Türkiye'deki "Limited Şirketi" denginde kuruluş gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir sermaye göstermenize de gerek yoktur, 1€ sermaye ile şirketinizi açabilirsiniz.

GEREKLİ BELGELER:

1- Pasaport fotokopisi
2- E-devletten alınan adli sicil kaydı apostilli
3- Muhasabecimize vereceğiniz noterden vekaletname
4- Kurulacak şirket adı
5- Türkiye ikametgah adresi
6- Türkiye cep telefonu

Evraklarınızı teslim aldıktan sonra, ortalama 3 iş günü içerisinde şirket kurma ile ilgili tüm işlemlerinizi tamamlıyoruz. Üstelik bu işlemler sürerken Montenegro'da bulunmanıza da gerek yok; muhasebecimize vereceğiniz şirket kurma vekaletnamesi ile istediğiniz şirket adı ve ünvanı ile işlemlerinizi tamamlıyoruz ve dünyanın her yerine fatura kesebilir hale geliyorsunuz. Karadağ'da KDV %21, gelir vergisi ise sadece %9'dur.

Kurulan şirketin sahibi ve ortakları, bu şirket üzerinden Montenegro oturma ve çalışma izni alabiliyor. Eğer isterlerse kendileri üzerinden ailelerinin diğer bireylerine de Montenegro oturma izni alabiliyorlar. Bunun için şirket kuruluşundan ortalama 5 gün sonra Montenegro'ya gelip parmak izi ve imza vererek başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuru sırasında biz de yanınızda oluyor ve rehberlik ediyoruz. Başvuru tarihinden 3 hafta sonra oturma ve çalışma izni kartlarınız hazır hale geliyor ve adresinize postalanıyor.

Montenegro, açtığınız şirketinizin aktif olup olmadığı ile ilgilenmiyor. Yani şirketinizi kurup bir kenarda bekletmeniz size herhangi bir sorun yaratmıyor.

Ayrıca Montenegro'da yılda ne kadar süre kaldığınıza da bakmıyor, isterseniz Montenegro'ya hiç uğramayabilirsiniz. Şirketinize ait vergi borçları (eğer aktif bir şirket ise), sigorta ücretiniz ve muhasebe ücretiniz düzenli ödeniyorsa, Montenegro'da çalışma ve oturma izninizi sorunsuz yenileyebilirsiniz.

Şirketiniz kurulduktan sonra karşınıza çıkacak aylık masraflar, muhasebe ve sigorta ücretinden ibarettir.
Bunların haricinde kurduğunuz aktif olmayan şirketiniz ile ilgili herhangi bir masrafınız olmayacaktır.
Bu muhasebe işlemlerinin düzenli ve hatasız yapılması çok önemlidir.

 Copyrights © Antis Montenegro Nilya Design

Direkt İletişim