MONTENEGRO

NEDEN MONTENEGRO?


Yatırım fırsatları ve paranızın güvencede olduğu bir ülke. Özellikle tarihsel ortak geçmiş nedeniyle Türklere sıcak bakılan bir ülke. Tarım, turizm, inşaat, üretim ve hizmet sektörlerine açık olan ve geri dönüşü çok hızlı gerçekleşecek yatırım fırsatlarının olduğu bir ülke. Euro bazında iyi geri dönüşlerin olması birçok ülkeden ve özellikle Türkiye’den çok talep olmasını sağlamakta. Montenegro şu anda dünyanın en hızlı büyüyen ikinci turizm pazarı olarak seçilmiş ve son büyük projeleriyle deniz ve yat turizmi için çekici bir açılım oluşturmakta.
Adriyatik’te ki en önemli turizm bölgelerinden biri olarak, potansiyel yatırımları çekmek için büyük cazibeye sahip bir ülke. Montenegro sunmuş olduğu düşük gelir vergisi oranı ile uluslararası ticaret ile uğraşan yatırımcılar için çok cazip bir ülke. Dünyanın her tarafına fatura kesip, dünyanın her tarafından fatura alabileceğiniz, paranızı güvenle Montenegro’da bırakabileceğiniz bir ülke. Montenegro'da minimum rakam sınırı olmaksızın gayrimenkul alımı ile oturum izni alınabilmekte. Ayrıca Oturma ve Çalışma izniniz olduğu takdirde, AB ye girdikten sonra da sizlerin vizesiz Avrupa seyahati yapabileceği, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi Avrupa’da gümrüksüz pazarlayabileceği bir ülke.
Montenegro gerek alt gerekse üst yapı olarak Avrupa Birliğine en kısa surede girebilecek standartlarda ve Montenegro’nun resmen AB üyesi olması beklenmekte.
Vergilerin düşük olduğu Montenegro’daki şirketiniz ile Avrupa başta olmak üzere tüm dünya ile ticaret yapıp, sadece %21 KDV ve %9 gelir ve kurumlar vergisi ödenmekte.
Montenegro; Birleşmiş Milletler, NATO, Dünya Ticaret Örgütü, Avrupa Güvenlik ve İş birliği Teşkilatı, Avrupa Konsey üyesi ve Orta Avrupa Serbest Ticaret Anlaşmasına üye bir ülkedir.

 Copyrights © Antis Montenegro Nilya Design

Direkt İletişim